Najlepsza aplikacja do tworzenia grafik i dodawania napisów dla Instagrama – #1 InstaAplikacje

Kilka osób pytało mnie w wiadomościach prywatnych o aplikacje z których warto korzystać prowadząc profil na Instagramie. Najczęściej pytania dotyczyły apki, która dodaje napisy do naszych zdjęć lub  generuje fajne grafiki, które możemy wstawić na naszą tablicę albo Instagram Stories. Z tego też powodu jako pierwszą chciałbym polecić aplikacje CANVA, która moim zdaniem najlepszą darmową aplikacją, która  pomoże wzbogacić nasz feed i Stories.

Darmowe narzędzie do zdjęć i grafik – Canva

Z Canvą po raz pierwszy spotkałem się kilka lat temu, kiedy zawodowo zajmowałem się prowadzeniem profilu na Facebooku. Wtedy Canva była tylko aplikacją dostępną przez przeglądarkę www. Pozwalała na tworzenie grafik dedykowanych dla Facebooka w rozmiarach wymaganych do prawidłowego wyświetlania. Tam stworzyłem swoje pierwsze reklamowe grafiki dla kampanii Facebookowych. Oprócz tego już wtedy w opcjach była możliwość tworzenia grafik dedykowanych  dla Instagrama.  Niestety całość wymagała eksportowania zdjęć na komputer, przez serwer lub eksprtując pliki bezpośrednio na dysk. Wymagało to poświęcenia sporej ilości czasu na przygotowanie grafiki. Jednak jakiś czas temu twórcy programu stworzyli wersje mobilne swojej aplikacji. Dzięki temu zyskaliśmy świetne narzędzie do szybkiej edycji zdjęć poprzez dodawanie napisów lub tworzenie specjalnych grafik według dostępnych szablonów.

Jakie możliwości daje nam Canva?

 • Dodawanie do zdjęć napisów w wymiarach dostosowanych do Stories
 • Tworzenie grafik dopasowanych do Instagram Stories
 • Tworzenie miniaturek dla Archiwum Relacji na profilu wraz z ikonami
 • Przygotowanie grafik konkursowych na nasz profil Instagram
 • Wiele innych…

Linki do ściągnięcia aplikacji dla iOS i Androida

Canva dla Android – https://play.google.com/store/apps/details?id=com.canva.editor&hl=pl

Canva dla iPhone / iOS – https://itunes.apple.com/us/app/canva-photo-editor-design/id897446215?mt=8

2 Comments Add yours

 1. Malwina pisze:

  Znam, znam. Wadą niestety jest to, że wiele typów czcionek nie ma polskich znaków (i zaprawdę niech nikt gorliwy nie zwraca mi uwagi na różnicę między fontem a czcionką, bo nie wnikam w te głębie), przez co pole manewru jest ograniczone. Tak poza tym genialne narzędzie, korzystałam notorycznie.

  1. warszawiakzwarszawy pisze:

   Dodam może wpis z listą polskich czcionek w Canvie. Co Ty na to?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.